astrologie

Zpět

| Hlavní stránka | Zajímavosti a mytologie | Druhy horoskopů, Reiky, Čakry | Zde si můžete vypočítat optimální váhu | Astrologická poradna zdarma pro jednoduché dotazy on-line, přírodní léčitelství |Duchovní příčiny nemocí |Astrojídelníček - dietní horoskop |
Týdenní horoskopy
| Nabídka vypracování horoskopů, Karmický horoskop, Horoskop zdraví, Horoskop hubnutí,
telefonický astrologický výklad horoskopu nebo výklad tarot za 250 Kč,
| E-mail |ASCENDENT VE ZNAMENÍ

RAKA
ASC v RAKU

Svou identitu nacházíte skrze reagování na potřeby své i ostatních. Jste tedy velmi vlivní a jste schopni vycítit potřeby jiných. To je přirozeně užitečné a cenné v mnoha oblastech obchodní styky, vzdělání, rodičovství atd. Nicméně abyste to nepřehnali, je vhodné stanovit určité hranice vůči požadavkům jiných.
Máte pečující a vnímavou auru a hledáte mateřskou postavu anebo sami přirozeně jednáte jako ona, ať už jste muž nebo žena. Ve skutečnosti jsou pro tento ascendent typické mateřské komplexy. Je důležité si ujasnit, zdali tak silné vazby na matku a obecně na rodinu jsou zcela zdravé.
Máte velmi osobní a jemný postoj, a proto se zdá snadné se k vám přiblížit. To ale může být dost klamné zdání, protože zdroj Vaší zranitelné jemnosti je chráněn pevným krunýřem. Takže s Ascendentem v Raku máte rádi důvěrnost ale ne přílišnou. Tento Ascendent byl popsán jako "emocionální odpadkový koš", protože v důsledku toho, že se jevíte citově velmi přístupní, lidé do Vás mohou cokoli "vysypat". Podobá se to získávání pocitů jistoty skrze to, že mě potřebují, ale nakonec stejně vznikne nutnost jisté diskriminace a zvýšení smyslu pro vlastní cenu.
Znamení a dům Vašeho vládce, Měsíce, vám ukáže podrobněji, jak můžete najít tolik potřebnou jistotu, společně s tím, jak můľete výhodně a harmonicky využít svůj pud pečovat.
Popravdě sami sebe nejlépe naleznete a projevíte tak, že si u jiných uvědomíte, splníte a vzbudíte "rodinnou" potřebu ať se jedná o Vaěi vlastní rodinu nebo o lidskou rasu anebo o jakoukoli část lidské společnosti, s kterou sympatizujete. Když vezmeme v úvahu, že vyzařujete takovou jemnou důvěrnost, nemělo by to být tak těľké pokud nedovolíte svému krunýři, aby vás zcela uzamkl.
Také máte blízko k samé Přírodě, což se projevuje schopností sladit se s přírodními rytmy, metodami a zdroji, které na oplátku můžete využít k nabytí tolik potřebného bezpečí v podobě vrozené důvěry ve vąechny životní procesy (společenské, tělesné, emocionální, mentální, biologické, ekologické atd.).
Jako skutečný Rak přistupujete k záležitostem a lidem z boku, nepřímo. Může to vyhovovat někomu, kdo potřebuje takové přejemnělé zacházení, ale když se jedná o emocionálně nepříjemnou záležitost, která vyľaduje konfrontaci, může to lidi, kterých se to týká, popuzovat.
S Ascendentem v Raku máte descendent v protilehlém znamení, Kozorohu. Znamená to, že se Vám líbí partneři, a takové též přitahujete, kteří stanoví rozhodné hranice a strukturální rámec, kterého se můžete držet. Jistota je koupena společně s omezením svobody, což může paradoxně vést k tomu, že budete chtít svobody více. Znamení a dům Saturna vám napoví více o povaze a vlastnostech Vašich vztahů a partnera, a také, jak se můžete naučit vytvářet vztahy na objektivnějším a realističtějším základě. To je důležité, protože Vaše emocionální vnímavost jež je Váš největší klad může způsobit, že si berete věci příliš osobně.

Zdroj: Lyn Birkbeck
Astrologie Praktická příručka